Materiały Przemysłowe

system alarmowy

Produkty firmy Dantom i ich cechy

       Materiały Przemysłowe      10 października, 2018

Firma Dantom została powołana do życia z pasji do produkcji przydatnych materiałów najwyższej jakości. Od blisko 30 lat tworzy systemy alarmowe oraz akcesoria, wykorzystywane w wielu branżach. Produkty Dantom są doceniane  przez klientów indywidualnych, właścicieli firm oraz  importerów. Każdy produkt…… Czytaj więcej »

Pompy przemysłowe

Pompy przemysłowe – rodzaje i zastosowanie

       Materiały Przemysłowe      19 kwietnia, 2018

Nowoczesne pompy przemysłowe to jedne z najbardziej zaawansowanych technologicznie urządzeń stosowanych jako ważny element linii produkcyjnych. Właściwie każda gałąź przemysłu stosuje dziś różnych form pomp przemysłowych – branża chemiczna, kosmetyczna, energetyczna, papiernicza, metalurgiczna, farmaceutyczna czy branża spożywcza mają ze sobą…… Czytaj więcej »

Laboratorium i szkło laboratoryjne

Szkło laboratoryjne i jego wykorzystanie

       Materiały Przemysłowe      27 lutego, 2018

Nie sposób wyobrazić sobie laboratorium chemicznego bez półek zastawionych menzurkami, pipetkami i zlewkami. Specjalistyczne szkło laboratoryjne pozwala na przeprowadzanie przeróżnych doświadczeń i reakcji w sposób bezpieczny i kontrolowany, co z kolei umożliwia badania niezbędne we wszystkich dziedzinach nauki. Czym jednak…… Czytaj więcej »

wyroby z laminatu

Czym charakteryzują się laminaty?

       Materiały Przemysłowe      3 kwietnia, 2017

Czym są laminaty? Laminaty to nic innego jak rodzaj kompozytów, czyli tworzyw powstałych ze złączenia co najmniej dwóch materiałów o zupełnie różnych właściwościach (zarówno fizycznych jak i chemicznych). Struktura laminatu, która składa się z wielu warstw, powoduje, że posiada on…… Czytaj więcej »

Nowoczesne sposoby mocowania

       Materiały Przemysłowe      14 grudnia, 2015

Mocowanie jest niezbędną czynnością w przemyśle i w różnych dziedzinach budowlanych. Dzięki odpowiedniemu mocowaniu możemy budować domy, umiejscawiać okna, schody, balustrady itp. Najstarszym sposobem mocowania jest mocowanie za pomocą zaprawy, łączenie dwóch cegieł za pomocą zmieniającej konsystencję zaprawy. W taki…… Czytaj więcej »