Materiały Przemysłowe

Zalety lekkich hal magazynowych

22 lutego 2018 at 12:21 By

lekkie hale magazynowe

Lekkie hale magazynowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem, głównie ze względu na materiał z jakiego są wykonywane. Stal jest lekka, a przy tym bardzo wytrzymała, a to bez wątpienia zaleta, jeśli chodzi o transport na plac budowy materiałów koniecznych do postawienia hali. O jakich jeszcze zaletach lekkich hal magazynowych powinni wiedzieć potencjalni inwestorzy?

Lekkie hale magazynowe: dlaczego warto?

Zalet tego rodzaju hal jest całkiem sporo. Rozpocząć należy na pewno od wspomnianego już, ułatwionego transportu – inwestor nie tylko nie musi obawiać się, że części zostaną uszkodzone wskutek utrudnionego przewozu, ale może także liczyć na to, że cała akcja odbędzie się szybko i sprawnie. Kolejną zaletą jest montaż – podobnie jak w przypadku transportu, jest to zadanie znacznie prostsze niż w przypadku hal skonstruowanych z innych materiałów, a hala powstaje stosunkowo szybko. Dzięki systemom modułowym możliwe jest także rozbudowanie hali, jeśli zajdzie taka konieczność. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, stalową konstrukcję można pokryć dodatkowo specjalną, pęczniejącą farbą ognioochronną. Warto wspomnieć o kosztach – wzniesienie konstrukcji stalowej jest tańsze niż w przypadku innych technologii.

Lekkie hale magazynowe firmy Ocmer

Każda firma stosuje własne technologie i metody produkcji. Jeśli chodzi o lekkie hale magazynowe, sporą popularnością cieszą się hale od firmy Ocmer – także ze względu na używane przez nich materiały dodatkowe i sposoby wykonania poszczególnych elementów. Np. blachy dachowe, ze względu na rodzaj pokrycia, są odporne na korozję; z kolei izolacja dachowa i ścienna są wykonane w postaci mat z wełny szklanej. Firma, jako jedyna w Polsce, buduje hale w systemie REMCO. Dzięki temu konstrukcja jest niezwykle lekka, a w dodatku możliwe jest dopasowanie rozstawów słupów do potrzeb inwestora. Więcej o tym, jakie korzyści może nieść za sobą wybór lekkiej hali magazynowej ze stali, można przeczytać bezpośrednio na stronie firmy, na której Ocmer chwali się także spektakularnym zleceniem dla jednej z łódzkich firm.

Comments are closed.