Maszyny Przemysłowe

frezarka CNC

Zasada działania frezarki CNC

       Maszyny Przemysłowe      26 kwietnia, 2021

Komputerowe frezarki sterowane numeryczne zrewolucjonizowały proces obróbki. W tego typu urządzeniach wykorzystujemy komputer do sterowania maszyną, która produkuje konkretne przedmioty. Po umieszczeniu bloku materiału w frezarce CNC po określonym czasie otrzymamy gotowy produkt. Jak właściwie działają te maszyny?

wyciszanie pomieszczeń

Rodzaje frezarek w przemyśle

       Maszyny Przemysłowe      26 kwietnia, 2021

Frezarka jest wszechstronnym narzędziem, szeroko stosowanym w przemyśle. Jest wykorzystywana do wykonywania wielu zadań: frezowania, cięcia, gwintowania, rzeźbienia, wiercenia, strugania, konturowania czy wycinania.

agregaty prądotwórcze

Stopień ochrony w agregatach prądotwórczych

       Maszyny Przemysłowe      17 października, 2020

Podstawowe podziały agregatów prądotwórczych Agregaty prądotwórcze to samodzielne zespoły wytwarzające energię elektryczną. Składają się zazwyczaj z prądnicy synchronicznej, silnika spalinowego i rozdzielnicy elektrycznej. Do tego dochodzą oczywiście niezbędne urządzenia pomocnicze i kontrolno-pomiarowe. Całość zazwyczaj znajduje się na spójnej, zwartej konstrukcji…… Czytaj więcej »

Praca budowa

Jak pracować w wysokich temperaturach?

       Maszyny Przemysłowe      14 września, 2020

Wysoka temperatura powietrza w miejscu pracy nigdy nie wywołuje uśmiechu wśród pracowników. Czy to na terenie zakładu produkcyjnego, hali sprzedażowej, czy na wolnym powietrzu, nadmiernie wysoka temperatura w połączeniu ze złą wilgotnością powietrza może uprzykrzyć życie i sprawić, że zmęczenie…… Czytaj więcej »

części do traktora

Części do traktora Deutz Fahr

       Maszyny Przemysłowe      3 sierpnia, 2020

Deutz Fahr to marka, która oferuje szeroką gamę produktów z zakresu rolnictwa. Do głównej oferty zalicza się przede wszystkim ciągniki, kombajny oraz ładowarki, które posiadają wiele możliwości pracy w gospodarstwach rolnych i nie tylko.