Materiały Przemysłowe

Czym się różnią zwykłe środki czyszczące od przemysłowych?

5 października 2021 at 15:05 By

środki przemysłowe myjące

Sprzątanie jest jedną z podstawowych czynności człowieka. Czyścimy powierzchnie dla komfortu, ale przede wszystkim bezpieczeństwa. Brud sprzyja rozprzestrzenianiu się bakterii i chorób. Ponadto nieład lub plamy może być powodem wypadku. Chcąc uniknąć ryzyka w domu i miejscu pracy należy zwrócić uwagę na technikę sprzątania, dobór narzędzi i środków czystości. Na rynku oferowanych jest wiele produktów, które różnią się składem i przeznaczeniem. Im środek ma lepszy składa tym praca będzie przyjemniejsza, a oczekiwany efekt zostanie szybciej osiągnięty i dłużej się będzie utrzymywał.

Czym się różnią zwykłe środki czyszczące od przemysłowych?

Najprościej mówiąc chemia gospodarcza od przemysłowej różni się składem, stężeniem i przeznaczeniem, a także technologią wykorzystaną w produkcji. Zwykłe środki czyszczące są wystarczające do utrzymania porządku na niewielkich powierzchniach. Są przystosowane do radzenia sobie z zabrudzeniami spotykanymi na co dzień w warunkach domowych, gdzie przebywa ograniczona liczba osób. W sytuacji, gdy utrzymanie czystości wiąże się z dużymi powierzchniami, takimi jak zakłady pracy, szpitale czy szkoły nie warto męczyć się ze zwykłymi środkami.

Powszechność takich produktów może być kusząca dla osób, zajmujących się zaopatrzeniem dla ekip sprzątających. Co prawda są one dostępne w większości sklepów, jednak ich stężenie jest mniejsze – nie dostosowane do specjalnych nawierzchni. Przez to problematyczne będzie ich wykorzystanie na dużej powierzchni, ale przede wszystkim nieekonomiczne. Zwłaszcza z punktu widzenia potrzeb, jakie mają przedsiębiorstwa, fabryki, placówki pożytku publicznego.

Warto podkreślić, że profesjonalne środki do sprzątania mogą również znaleźć zastosowanie w domowych warunkach. Dzięki nim łatwiejsze będzie usunięcie silnych i starych zabrudzeń. Pozwolą one także dłużej zachować czystość.

Dlaczego w przemyśle warto stosować specjalistyczne środki?

Przemysłowe środki czyszczące dystrybuowane są w większych pojemnikach, zazwyczaj w formie koncentratu o wysokim stężeniu. Takie rozwiązanie ułatwia utrzymanie higienicznej czystości i pozwoli oszczędzać pieniądze, gdyż z jednego litra koncentratu można przygotować kilkadziesiąt litrów roztworu do mycia. Wyższe stężenie jest konieczne, ponieważ w miejscach odwiedzanych przez duże grupy ludzi zabrudzenia są większe, trwalsze i szybsze. Dokładny sposób zastosowania środków chemicznych jest zawsze opisany na karcie użytkowania produktu. W tym miejscu znajduje się również skład produktu i rodzaj substancji czynnej, dzięki czemu użytkowanie ich jest bezpieczne.

przemysłowe środki myjące

Zwykłe środki czystości nie są przystosowane do rozcieńczania, natomiast w przypadku użycia chemii przemysłowej można zwiększać lub zmniejszać siłę działania preparatu. Do codziennego sprzątania niewielkich zabrudzeń wystarczające będzie rozcieńczenie 1:100, ale do usunięcia trudnych zabrudzeń można zastosować rozcieńczenie 1:10. Zastosowana w nich substancja czynna nawet kilkukrotnie szybciej pozwala usuwać zabrudzenia.

Zastosowanie specjalistycznych środków do sprzątania ułatwi także komfort pracy i skróci czas osobom, które się tym zajmują. Dzięki wysokiemu stężeniu i substancji czynnej możliwe jest zaoszczędzenie czasu, który należy poświęcić na czyszczenie powierzchni.  Przyczyni się ono również do podniesienia jakości pracy wszystkich osób w firmie, a jest to efekt, na którym powinno zależeć każdemu pracodawcy. Oczywiście nie jest on z tym sam. Producenci chemii przemysłowej nieustannie starają się ulepszać formuły swoich preparatów, aby ulepszać swoje produkty.

Produkty chemii przemysłowej często wzbogacone są o substancje, które mają na celu zabezpieczać czyszczone powierzchnie oraz je dezynfekować. To ostatnie jest bardzo istotne w dobie zagrożenia związanego z pandemią. Wystarczy zastosowanie jednego środka, który wyczyści i zdezynfekuje powierzchnię. Jest to ekonomiczne rozwiązanie, które zapewni bezpieczeństwo. Przykładem innych substancji, które posiadają w składzie przemysłowe środki czystości są polimery. Ich celem jest wypełnienie mikrorysy na czyszczonej powierzchni, dzięki temu do jej wnętrza nie wnika brud, powierzchnia ma pogłębiony kolor, delikatny blask i staje się gładsza. Wykorzystywane są również preparaty z nanocząsteczkami, które chronią powierzchnię przed ponownym osiadaniem brudy i nadają jej delikatny połysk.

Gdzie kupić przemysłowe środki czyszczące?

Zakup przemysłowych środków myjących nie jest skomplikowany, ani niemożliwy dla zwykłej osoby. Istnieje wiele sklepów lub hurtowni, które zajmują się dystrybucją tego rodzaju środków. Dzięki rozwojowi nowych technologii i nowych form zakupów możliwe jest dokonanie transakcji poprzez sklep internetowy. A zamawiane produkty można odebrać osobiście, dostarczą je kurierzy do domu, paczkomatu lub punktu odbioru paczek.

Rynek daje wiele możliwości z których warto skorzystać, zarówno będąc przedsiębiorcą jak i „zwykłym Kowalskim”.

 

Comments are closed.