Ogłoszenia

Reklamuj się na własnej stronie

3 grudnia 2018 at 10:48 By

Zaistnienie w sieci może dla niejednej firmy być jedynym sposobem przebicia się i dotarcia do świadomości konsumentów. Obecność w internecie to także szansa stworzenia dla swojej działalności dobrego zaplecza i dostarczenia zainteresowanym potencjalnym klientom czy partnerom najważniejszych informacji na temat prowadzonej działalności.

Wirtualna wizytówka

Strona internetowa może wyglądać jak zwykła, wirtualna wizytówka twojej firmy. Zawiera wówczas tylko podstawowe informacje: adres, mapkę dojazdu, telefony i maile. Czasem właściciele firm dodają krótki opis z charakterystyką swojej działalności. To dobra baza, od której można wyjść, przechodząc stopniowo do coraz bardziej rozbudowanych stron.

Dodając kolejne informacje możemy lepiej poinformować potencjalnych klientów, czym dokładnie się zajmujemy. Prowadząc określoną działalność warto opisać dotychczasowe osiągnięcia, opisać prowadzone projekty, przedstawić uzyskane wyróżnienia oraz dowody zaufania w postaci opinii współpracujących podmiotów czy zadowolonych klientów.

strona inernetowa

Tworzenie stron internetowych

Wiele osób na dźwięk słów „projektowanie strony internetowych” myśli, że to dla nich zbyt trudne. Nic bardziej mylnego – dostępne obecnie narzędzia umożliwiają samodzielne modyfikowanie zawartości stron internetowych bez znajomości xHTMLa czy BBCode’u – wystarczy zapoznać się z obsługą przejrzystego interfejsu. Wówczas prowadzenie strony nie jest o wiele bardziej skomplikowane niż redagowanie bloga.

Jeśli mimo wszystko ktoś czuje, że takie zadanie go przerasta – lub zwyczajnie nie ma czasu na projektowanie strony i wolałby dostać gotowy projekt, który będzie jedynie uzupełniać treściami – można skorzystać z usług firm, które oferują wykonywanie tego rodzaju zleceń. Dobry przykład stanowi – 2P PROJEKT to profesjonalna firma outsourcingowa, zajmująca się między innymi przygotowywaniem dla swoich klientów stron. Dba również o dopasowanie stron do urządzeń mobilnych, co w dobie tabletów i smartfonów jest raczej wskazane.

Strony na smartfonach

Dlaczego warto?

W internecie można wypromować dosłownie wszystko. Założenie strony internetowej nic nie kosztuje, jeśli skorzystamy z darmowych platform. Stopniowo również ich obsługa stanie się coraz prostsza, bo współczesne panele administracyjne są niemal intuicyjne, a ewentualne wątpliwości można natychmiast rozwiać, szukając odpowiedzi w internecie.

Dobrze opisana działalność firmy w sieci jest krokiem do zdobycia szczególnie tych klientów, którzy mocno wiążą zarówno swoją pracę, jak i czas wolny z internetem. Nikt dziś nie szuka specjalistów w książce telefonicznej – wystarczy przecież wpisać hasło w wyszukiwarkę, by zostać niemal zasypanym różnymi usługami z interesującej nas branży.

Najlepsze strony dla gminy

Comments are closed.