Maszyny Przemysłowe

Czym jest pozycjoner wideł?

6 lutego 2017 at 15:34 By

pozycjoner wideł

Pozycjoner wideł umożliwia podnoszenie i przenoszenie towarów i palet o niestandardowych kształtach i wymiarach. Jest to dobra opcja do przewożenia bardzo ciężkich rzeczy. Urządzenie to służy do odpowiedniego pozycjonowania wideł, żeby wózek widłowy mógł wykonać o wiele lepszą pracę. Istnieje wiele różnych rodzajów pozycjonerów do wideł. Dzięki nim praca może zostać wykonana w lepszy sposób. Ponadto, zamontowanie pozycjonera wideł nie stwarza żadnego zagrożenia dla użytkowników wózka oraz innych pracowników. Można by powiedzieć nawet, że użycie pozycjonera wideł wręcz eliminuje jakiekolwiek rodzaje zagrożeń. Pozycjoner wideł jest stworzony do pracy z długimi widłami. Urządzenie to można zastosować przy przewożeniu towarów zarówno wózkiem widłowym jak i ładowarką teleskopową. Pozycjoner wideł może nam się przydać do pracy w magazynach, na halach produkcyjnych lub przemysłowych. Jest to urządzenie, które możemy nabyć bezpośrednio od producenta, ze sklepu firmowego lub przez Internet – zazwyczaj obejmuje je gwarancja.

Jak wybrać odpowiedni pozycjoner?

Pozycjoner widłowy powinien być dobrany odpowiednio do wózka widłowego, aby usprawnić jego pracę. Pozycjoner bowiem jest bardzo pomocnym urządzeniem w przypadku przewożenia i podnoszenia cięższych towarów o niestandardowych wymiarach. Dobór odpowiedniego urządzenia powinien być przemyślany, a zakupu najlepiej dokonać u zaufanego producenta. Pozycjoner widłowy może przydać się nam do pracy bardzo często, dlatego też warto jest poświęcić więcej czasu na wybranie pasującej maszyny.

Montowanie pozycjonera

pozycjoner widełJeżeli po raz pierwszy mamy do czynienia, jakim jest pozycjoner wideł, zapewne możemy mieć małą trudność lub wątpliwości co do zamocowania urządzenia na wózku widłowym. Otóż miejscem, gdzie pozycjoner wideł powinien zostać przyłączony do wózka widłowego, jest tak zwana standardowa karetka wózka widłowego. Tam należy zamocować urządzenie, żeby móc je sprawnie obsługiwać. Podłączanie jednak nie zawsze może być prostą sprawą. Istnieją bowiem różne wersje pozycjonerów mające różne chwytaki. Dlatego też, chcąc podłączyć pozycjoner wideł do wózka widłowego, konieczne będzie posiadanie jednego lub dwóch dodatkowych przyłączy hydraulicznych. Zależy to jednak od tego, jakiej wersji jest chwytak pozycjonera. Jeżeli jesteśmy w danej branży od lat i pracujemy z wózkiem widłowym od bardzo dawna, na pewno mamy odpowiednią wiedzę co do różnych wersji pozycjonerów oraz chwytaków czy samych wózków widłowych. Dlatego też, jeżeli mamy problem z podłączeniem pozycjonera do wózka, zawsze trzeba powierzyć to zadanie osobie, która zna się lepiej od nas. Konieczne jest bowiem podłączenie pozycjonera w sposób odpowiedni, żeby nie narażać siebie oraz innych pracowników na jakiekolwiek szkody. Odpowiednie zamocowanie pozycjonera gwarantuje nam także sprawną pracę wózka widłowego. Dzięki temu towar zostanie bezpiecznie dowieziony w odpowiednie miejsce.

Comments are closed.