Przemysł w Polsce

Firmy transportowe – czy powinny wykorzystywać monitorowanie?

8 maja 2015 at 09:19 By

lokalizator floty - narzędzie monitoringu pojazdów

Działalności wykonujące usługi transportowe stanowią jeden z najszybciej rozwijających się obszarów wśród krajowych przedsiębiorstw. Nasze firmy dobrze prą do przodu i są liderami europejskimi. Niemal 1/5 pojazdów typu TIR poza obszarem naszego państwa ma swoją bazę na terenie jednego z województw. Obrazuje to branżę transportową jako jedną z najważniejszych, z kolei działalności logistyka jest podstawą wszelkich działań biznesowych jako te, które mogą i chcą przeć w przyszłość.

Monitorowanie samochodów ciężarowych szansą dla przedsiębiorstwa

Dla branży transportowej mega ważne są takie czynniki jak czas, kwoty, które trzeba będzie wydać, rodzaj transportu, poprowadzona trasa do przebycia, elementy mechanizmu TIRów, sposób podejścia do pracy ludzi zajmujących się kierowaniem TiRami i droga komunikowania się z partnerami firm. Aby jakoś to wszystko ze sobą połączyć i wyciągać cyfry i liczby z najbardziej godnych uwagi czynników zespajających firmę w coś złożonego i dobrze współgrającego, dobrze jest aby znaleźć wspólny mianownik z  różnorodnymi przedstawicielami zbliżonych biznesów, którzy na co dzień zajmują się opracowaniem solucji transportowym. W tym miejscu zamierzam przekazać moją wiedzę, która opisuje przybliżyć obszary nawiązujące tematycznie monitoringu przedsiębiorstw wykonujących usługi związane z transportem. Jaką metodę należy obrać aby wszystko to ze sobą współgrało? Jest to proste. Monitorowanie służy jako przyłączenie do ciężarówek funkcjonalnego systemu monitorującego, które wykonuje różnorodne miary, mierzy się ze skomplikowanymi analizami a poza tym porównuje różnorodne wskaźniki, które wspomagają prawidłowe funkcjonowanie firmy oraz dostarczają bardzo rzetelne, ciekawe pomiary parametrów mogących być pomocą procesie zaprojektowania każdego elementu w przyszłości.

lokalizator floty - narzędzie monitoringu pojazdów

Firma z sukcesem – monitorowanie na piątkę!

Proces monitorowania może działać przy pomocy pomiarów elektronicznych albo czysto fizycznych. Przykładowo w baku na paliwo zaimplementowane mogą być sondy, które badają poziom wlanego paliwa, za pomocą czego można się prosto utwierdzić w przekonaniu czy aby na pewno w bakach jest tyle benzyny bądź ropy ile przewiduje kierowca. Spójrzmy dokładniej tematyką dotyczącą kontrolowania paliwa. Monitoring cały czas kontroluje czy wszystko dotyczące paliwa zgadza się z założeniami. Pobrane dane z baku zostaną przetransferowane na system programowy, który trudni się procesem monitorowania, następnie zostaną przesłane do siedziby firmy dzięki metodzie GPS.

Jakie dane można pozyskać dzięki monitorowaniu flot?

Monitory w bazie firmy przedstawią kompletne, zdetalizowane informacje dotyczące tego, co dzieje się z paliwem. Będą relatywnie ważne w analizie, która pomoże upewnić się, czy substancje napędzające silnik samochodu nie kończy się zbyt szybko lub czy w ich składzie nie znajdują się podejrzanie, zagrażające bezpieczeństwu jazdy substancje. Proces monitorowania surowców w baku pozwala także na upewnienie się co do tego, iż nie wyciągnął paliwa z baków, na przykład w chwili postoju samochodów na którymś z parkingów, głuchą nocą albo też wtedy, kiedy TIR pozostaje na parkingu sam, bez kierowcy. Skuteczne monitorowanie opisywane może być przez wiele ważnych pozytywnych aspektów, najistotniejszą jest natychmiastowe dostarczenie kluczowych wskaźników do firmy. Przy pomocy monitorowania firma, realizująca działalność transportową dowie się dokładnie gdzie znajduje się wybrana ciężarówka z floty, czy jedzie zgodnie z prawem, czy trasa realizowana jest we właściwy sposobów, ile czasu znajduje się na publicznych drogach, czym aktualnie zajmuje się kierowca, czy ciśnienie w kołach jest ok, jak wygląda stan oleju, a również odmienne fakty, które mogą okazać się wartościowe, kiedy będzie planowany następny przejazd podobną trasą.Monitorowanie jest usługą płatną.

Współpraca logistyczna

Przedsiębiorstwa spedycyjne, które czekają na współpracę z informatykami od monitorowania mogą liczyć na pomoc techniczną, obsługę gwarancyjną, a co więcej pełne szczegółów przedstawienia funkcjonowania metod funkcjonowania monitorowania kompletnego i sprawnego. Zwykle oprogramowanie mające na celu monitorowanie są ciekawe w użyciu i przydatne – jak lokalizator GPS, działające w sposób intuicyjny oraz dobrze zrobione bardzo poręczne oraz szybkie używanie ich przez pracujących w przedsiębiorstwie inżynierów. Jeśli macie zamiar zostać szefem firmy tego rodzaju i chcielibyście zawiązać współpracę, dobrze by było abyście wiedzieli, że koszt monitorowania będzie różny w zależności od różnych zmiennych, np. liczby ciężarówek, poziom problemów związanych z wykonaniem oczekiwanych procesów czy metod, dzięki którym zbierane będą dane wprost do komputerów.

Comments are closed.