Firmy Produkcyjne

Guma spieniona – gdzie znajduje zastosowanie?

6 sierpnia 2019 at 10:50 By

gumowy produkt

Guma spieniona, a więc guma porowata lub mikroguma, to bardzo wytrzymały i uniwersalny materiał. Tworzywo to otrzymuje się bowiem z kauczuku syntetycznego. Dzięki spienionej, zamknięto-komórkowej powierzchni gumy, doskonale sprawdza się ona wszędzie tam, gdzie wymagana jest termiczna izolacja lub amortyzacja wstrząsów i drgań.

Jakie są poszczególne właściwości opisywanego materiału i gdzie najczęściej znajduje zastosowanie? Przejdźmy do szczegółów…

Charakterystyka gumy spienionej i jej właściwości

Guma spieniona to idealna izolacja przed drganiami, wodą, wilgocią i powietrzem. Taki materiał chroni też przed smarami i kurzem. Co więcej, spieniona guma to również materiał bardzo odporny na różnego rodzaju odkształcenia. Oznacza to, że po nacisku i zmianie jej kształtu, powraca do swojej pierwotnej formy.

Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że materiał ten nie ulega starzeniu cieplnemu, negatywnemu działaniu promieni UV, ani niskim czy wysokim temperaturom. Wilgoć i różnego typu środki chemiczne też nie są mu straszne.

Gdzie stosuje się gumę spienioną?

Guma spieniona, dzięki opisanym już powyżej różnorodnym właściwościom, swoje zastosowanie znajduje w wielu dziedzinach.

O szerokim zastosowaniu gumy spienionej świadczy fakt, że z powodzeniem używa się jej zarówno w budownictwie, przemyśle spożywczym czy chłodnictwie, jak i w poligrafii i wielu innych dziedzinach gospodarki. Stanowi ona w końcu idealny materiał izolacyjny, uszczelniający, antypoślizgowy oraz tłumiący drgania i hałas. 

pracownik przemysłowy

Co zatem wykonuje się z gumy spienionej? Do wyrobu jakich produktów się jej używa? Odpowiedź jest dość prosta. Guma spieniona to idealny materiał do wyrobu różnego rodzaju taśm uszczelniających, wykładzin antypoślizgowych czy izolacji w miejscach specjalnego przeznaczenia. W miejscach narażonych na kurz i pył, czy też uciążliwe hałasy, guma spieniona może odgrywać rolę doskonałego uszczelnienia. Gdzie w razie potrzeby zatem zaopatrzyć się w podobny materiał?

Gdzie kupić gumę spienioną?

Wyroby z tego materiału, a więc płyty i profile z gumy spienionej, oferuje między innymi Wytwórnia Wyrobów Gumowych Marek Kujawski. Oferta firmy obejmuje zresztą zarówno gumy ogólnego stosowania, spienione, silikon, witom, olejowe, EPDM, kwasoodporne czy kolorowe.

Do standardowych produktów firmy należą więc kolejno: profile gumowe z metra, sprzęga, tulejki gumowe, wzierniki gumowe do tablic licznikowych, uszczelki do deskowania AKRO czy dławniki gumowe. Wyrabianie uszczelek pod zamówienia indywidualne też nie stanowi dla nich problemu.

Korzystając z gum technicznych o różnorodnych właściwościach, firma jest bowiem w stanie spełnić wszystkie wymagania i życzenia klienta. Wykorzystanie odpowiedniego materiału pozwala na uzyskanie pożądanych parametrów i charakterystyki produktu.

Firma ta stawia nie tylko na wysoką jakość gumy i wyrobów z silikonu, ale również na pełne zadowolenie klienta. Pracujący w firmie specjaliści spajają tworzywa tak, by wykorzystywać wszystkie znane im techniki. Klient zamówić może nawet łączenie gumy z metalem. Taka usługa też wpisana jest bowiem w ofertę przedsiębiorstwa.

Jeśli więc w zamiarze mamy kupno produktu, którego bazę stanowi guma, obojętnie jakiego rodzaju, warto szukać przedsiębiorstwa, które dostosowują się do oczekiwań i wymogów klienta.

 

Comments are closed.