Maszyny i urządzenia

Wykorzystanie transportu HDS

3 czerwca 2021 at 12:21 By

transport HDS Legnica

Właściwie we wszystkich rodzajach prac budowlanych niezbędne jest wykorzystanie specjalistycznego sprzętu – bez tego prowadzenie prac na budowie ugrzęźnie w martwym punkcie i nie będzie można terminowo zrealizować zaplanowanych etapów inwestycji.

Czym są usługi HDS?

W tym celu często wykorzystywane są różnego rodzaju usługi dźwigowe – wiele firm nie kupuje dźwigów na własny użytek, ale korzysta z możliwości wynajmu dźwigu od zewnętrznego podmiotu, który z kolei nie zajmuje się bezpośrednio budowami czy konkretnymi realizacjami, ale raczej – dostarczając dobrej jakości specjalistyczny sprzęt – umożliwia innymi firmom kontynuowanie działalności.

Aby przewieźć dźwig na miejsce niezbędne jest wykorzystanie możliwości, jakie zapewnia transport HDS. Czym jest HDS? Skrót ten oznacza hydrauliczny dźwig samochodowy – to samochód ciężarowy, na którym zamontowany jest żuraw, przeznaczony przede wszystkim do załadunku i rozładunku. HDS jest popularnie wykorzystywanym urządzeniem w wielu rodzajach prac rozładunkowo-załadunkowych.transport hds legnica

HDS – jak jest skonstruowany?

Dzięki swojej konstrukcji HDS umożliwia wykonanie wielu prac – hydrauliczna pompa warunkująca działanie urządzenia zasilana jest przez połączenie z silnikiem spalinowym samochodu, nie potrzebuje zatem zewnętrznego źródła energii. Ramię dźwigu pozwala na udźwig od 2 do nawet 16 ton, a długość, na jakiej może operować ciężarami to około 2-12 metrów. Jeśli ramię jest dodatkowo wspierane przez różne urządzenia pomocnicze, zapewnia wysięgnik o długości nawet 22 metrów.

Wykorzystanie HDS w różnego rodzaju pracach – budowalnych, remontowych, montażowych, konserwatorskich i innych – pozwala na bezpieczne przeprowadzenie prac związanych z przenoszeniem dużych ciężarów. Nie tylko ułatwia to pracę robotników, ale także przyspiesza postępy całego projektu. Żuraw samochodowy w czasie pracy jest podpierany dodatkowymi wspornikami, które opierają się na podłożu – dzięki temu cały pojazd jest bardziej stabilny, a jego praca jest bezpieczniejsza.


Wiele przedsiębiorstw oferuje profesjonalne usługi HDS w Trójmieście– warto znaleźć dostawcę usług charakteryzującego się dużą odpowiedzialnością i rzetelnością. W ten sposób zyskujemy możliwość współpracy z cenionym partnerem.

Comments are closed.