Maszyny i urządzenia

Wykorzystanie dźwigów w przemyśle budowlanym

1 marca 2017 at 11:11 By

usługi dźwigowe Wałbrzych

Kilka czynników jest ważnych by inwestycja budowlana zakończyła się sukcesem. Po uzyskaniu pozwoleń na rozpoczęcie budowy, zatrudniamy ekipę wykonawców. Jeżeli firma jest w pełni profesjonalna, szanse na powodzenie już się zwiększają. Kolejna istotna kwestia to materiały, z których powstanie budynek. Bezwzględnie muszą być wysokiej jakości. Tylko wtedy budowla będzie solidna i trwała. Warto też stosować nowoczesne rozwiązania. Mamy więc pracowników i materiały.

Równie ważne są różnego rodzaju maszyny oraz sprzęt obecny na placu budowy. Muszą równie dobrze wywiązywać się ze swoich zadań. Wśród maszyn, bardzo ważne są dźwigi, spełniają wiele ważnych funkcji.

Najczęściej występujące rodzaje dźwigów

Dźwigi dzielą się na dwie główne kategorie. Są to żurawie samojezdne i wieżowe. W każdej z grup występują rodzaje różniące się wielkością i parametrami.

Na dużych budowach stosuje się zazwyczaj żurawie wieżowe. Ich mniejsze odpowiedniki stosowane są też przy budowach domów. Tego typu sprzęt nie ma możliwości samodzielnego poruszania się, po złożeniu pozostaje na jednym miejscu. Żurawie wieżowe posiadają duży zasięg oraz ogromny udźwig. Nie są też drogie w eksploatacji.

Druga kategoria, czyli żurawie samojezdne to urządzenia mobilne. Poruszają się po drogach publicznych oraz po placu budowy. Stosowane są wszędzie tam gdzie pojawia się potrzeba przemieszczania po całym placu budowy. Nie dysponują tak dużym zasięgiem jak odmiany wieżowe. Istnieją oczywiście rodzaje o większych możliwościach, lecz koszty wynajmu są duże. Użytkowanie modeli samojezdnych porównaniu z żurawiami wieżowymi pochłania więcej pieniędzy.

Zastosowania dźwigów

Nie tylko ogromne inwestycje budowlane potrzebują dźwigów. Korzysta się z nich też przy wznoszeniu domów jednorodzinnych oraz podczas remontów kamienic i innych obiektów. Wszędzie gdzie pojawia się potrzeba przetransportowania ciężkich materiałów w inne miejsce lub na dużą wysokość, dźwigi znajdą zastosowanie. Bardzo często służą do rozładunku lub załadunku towarów gabarytowych. Ponadto przy pomocy dźwigu montuje się wiele elementów budynku, bez znaczenia czy jest to powstająca hala, magazyn, blok mieszkalny czy dom jednorodzinny.usługi dźwigowe Wałbrzych

Używając dźwigu szybko i precyzyjnie przeprowadzi się nawet najbardziej skomplikowane prace. Prawidłowo obsługiwany żuraw jest też bezpieczną maszyną. Dzięki zróżnicowanym rodzajom, istnieje możliwość dopasowania dźwigu do każdego rodzaju budowy oraz terenu. Dźwigi pomogą przy realizacji każdego projektu, w miejscu gdzie zachodzi montażu dużych i ciężkich konstrukcji. Dobrze dobrane maszyny pomogą również przy realizacji mniejszych projektów.

Jeżeli jesteśmy inwestorami, chcemy by nasze pieniądze były dobrze spożytkowane. Dlatego też dbamy by realizacją projektu zajęła się profesjonalna firma budowlana. Ważny jest też dostęp do odpowiedniego sprzętu. Na każdej budowie przyda się dźwig. Można nawet stwierdzić, że jest niezbędny do wykonania wielu ważnych prac.

Profesjonalne usługi dźwigowe Wałbrzych – polecamy firmę usługowo-transportową.

Comments are closed.