Technologie

Nowoczesne systemy przeładunkowe

       Technologie      Lipiec 20, 2018

Niezależnie od tego, w jakiej firmie niezbędne jest wykorzystanie strefy przeładunkowej, już w procesie jej projektowania konieczne jest zadbanie o zastosowanie właściwych urządzeń oraz elementów najwyższej jakości. Zdecydowanie się na skorzystanie z nowoczesnych rozwiązań technicznych może przynieść wiele korzyści, które…… Czytaj więcej »

splittery optyczne

Splittery optyczne – czym są i do czego się je stosuje?

       Technologie      Lipiec 4, 2018

Splittery optyczne to rozdzielacze światłowodowe. Ich główną cechą jest to, że zapewniają one niskie straty wtrąceniowe. Splittery są znane również z dużej odporności mechanicznej oraz ze stabilności w pełnym zakresie pasma. Dodatkowo, splittery pozwalają na równomierne dzielenie mocy optycznej.

Kompresor

Kompresor – jaką pełni funkcję?

       Technologie      Kwiecień 16, 2018

Od wielu lat, sprężarki są stosowane w wielu dziedzinach przemysłu. Tak samo od dawna, wybór odpowiedniej sprężarki jest dość trudny. Istnieje wiele rodzajów kompresorów, które mają swoje wady i zalety. Sprężarki mają różne cechy, podobnie jak specyfikę działania. Największą popularnością…… Czytaj więcej »

czujnik ciśnieniowy

Czujniki i czujniki ultradźwiękowe

       Technologie      Styczeń 29, 2018

Czujniki różnego rodzaju służą do wyczuwania i wykrywania. Np., wody, cieczy przezroczystych i kolorowych oraz innych substancji. Wiele jest czynności, jakie posiadają czujniki. Stosowanie ich praktycznie w całym przemyśle, pozwala na wyprodukowanie wielu maszyn, które pomagają nam funkcjonować w życiu…… Czytaj więcej »