Maszyny i urządzenia

Rodzaje chemii warsztatowej

14 sierpnia 2020 at 12:51 By

Chemia warsztatowa to nie tylko smary i oleje, ale także preparaty służące do utrzymania czystości zarówno pojazdów jak i miejsca, w którym są przechowywane i serwisowane.

Szeroka gama produktów, które służą do utrzymania porządku znacznie utrudnia ich wybór. Decydując się jednak na zakup takiej chemii warto sprawdzać podstawowy jej skład oraz kupować ją tylko od sprawdzonych dostawców między innymi w sklepach internetowych.

Chemia warsztatowa – co to takiego?

Do tego rodzaju produktów należy zaliczyć wszelkie środki czyszczące pojazdy oraz wszystkie elementy wyposażenia warsztatu jak np. klucze. Podstawowym produktem, który powinien znaleźć się na półce w garażu jest płyn czyszczący na bazie alkoholu (do 70%), który pozwala nie tylko dokładnie oczyścić pojazd, ale także zdezynfekować go przed niebezpiecznymi zarazkami, które mogą znaleźć się na powierzchni maszyny. Tego typu preparaty służą też głównie do wycierania i mycia klamek, biurek, podłóg oraz wszelkich elementów, z którymi ma styczność skóra człowieka.

Kontynuując tematykę związaną z człowiekiem warto także zaopatrzyć się w tak zwaną pastę/żel do mycia rąk na bazie peelingu. Pozwala on łatwo usunąć trudne zabrudzenia takie jak smary i oleje z powierzchni skóry.

Typy chemii warsztatowej

Wcześniej wymienione elementy mają na celu zadbać o czystość człowieka oraz jego otoczenia. Należą więc one do grupy środków czystości, które powinny znaleźć się na wyposażeniu warsztatu. Kolejną grupą są produkty, które dbają o czystość pojazdów oraz ich kondycję. Podstawową chemia, która jest zaliczana do tej grupy to szampony i zmywacze uniwersalne do pojazdów. Warto wiedzieć, że maszyny rolnicze muszą być poddawane regularnemu oczyszczaniu. To zadanie będzie znacznie łatwiejsze jeżeli wykorzystany zostanie specjalistyczny szampon do mycia pojazdów.

W przypadku wystąpienia trudnych zanieczyszczeń np. oleistych warto wykorzystać także uniwersalny oczyszczacz, który sprzedawany jest w spray’u. Pozwala on usunąć wszystkie trudne do zmycia zanieczyszczenia nawet z najmniejszych zakamarków każdego pojazdu. Kolejną grupą są płyny eksploatacyjne do pojazdów takie jak np.:

  • płyn chłodniczy,
  • płyn hamulcowy,
  • płyn do spryskiwaczy,
  • wszelkiego rodzaju oleje przekładniowe i silnikowe.

Rolnik, który dba o swoją flotę pojazdów powinien stosować się do zaleceń producenta i wymieniać wszystkie płyny eksploatacyjne w określonym czasie. Ostatnią grupą jest chemia dodatkowa, która pozwala zadbać o kondycję pobocznych podzespołów pojazdu.

Wszelkiego rodzaju odmrażacze do paliwa, pianki do opon, płyny do czyszczenia klimatyzacji oraz wazelina techniczna pozwalają zadbać o prawidłową kondycję podzespołów maszyn rolniczych. Takie produkty powinny znaleźć się niemalże w każdym warsztacie, który ceni sobie porządek i najwyższą jakość usług. Wszystkie tego typu produkty można zakupić w sklepie online oraz skorzystać z doradztwa specjalistów w zakresie doboru kosmetyków i chemii warsztatowej. Oczywiście wszystkie wymienione wyżej produkty to tylko część tego co można znaleźć w sklepie internetowym.

Produktów, które mogą być wykorzystywane do utrzymania porządku w pojeździe oraz poza nim jest znacznie więcej. Producenci obecnie prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowszych rozwiązań, które będą wygodniejsze dla użytkownika.

Klej do szyb z asortymentu sklepu dojczfar.pl

Czym kierować się podczas wyboru chemii warsztatowej?

Przede wszystkim należy pamiętać o wyborze produktów tylko pochodzących ze sprawdzonych źródeł oraz renomowanych marek. Da to pewność, że wykorzystywana chemia będzie najwyższej jakości oraz spełni oczekiwania klienta w zakresie działania.

Warto też decydować się na pomoc konsultantów w sklepach online, którzy posiadają kompleksową wiedzę w tym zakresie i pomogą szybko dopasować produkty do potrzeb. Chemia warsztatowa to bardzo szeroka grupa produktów, ponieważ zalicza się do niej zarówno środki czystości jak i płyny eksploatacyjne maszyn rolniczych. Ciekawostką jest produkty nazywany awaryjną oponą w spray’u. Zdecydowanie warto posiadać takie akcesoria podczas całodniowej pracy na polu uprawnym, ponieważ nawet podczas przebicia opony można w łatwy sposób doraźnie naprawić problem i pracować dalej.

Sklepy internetowe pozwalają na szybki zakup tego typu produktów bez obaw o dostawę, która zawsze będzie realizowana jak najszybciej pod same drzwi klienta.

Comments are closed.