Motoryzacja w przemyśle

Opony dla maszyn – jakie i dla jakiego pojazdu?

28 października 2015 at 09:51 By

Opona ciężarowa

Równarka jest niezbędna przy urabianiu gruntów, budowie dróg, profilowaniu, utrzymaniu dróg, regulacji podłoża. Najczęściej używana jest w robotach ziemnych na drogach, lotniskach, poboczach czy nasypów. W rolnictwie służy do wyrównania pól. Równiarki dzielą się na różne rodzaje, z tego względu do każdego rodzaju należy zadbać o odpowiednie dobranie opony. Znajdziemy więc opony zapewniające trakcję zarówno na miękkich podłożach ( ziemia) czy twardych ( drogi). Z racji charakteru pracy opony do równarek muszą być specjalnie chronione przed uszkodzeniami i szybką eksploatacją. Dlatego dobra opona zapewni długość użytkowania.

Wozidło służy do przewożenia dużej ilości materiałów sypkich. Nadają się do pracy w trudnych warunkach terenowych, gdzie zwykła ciężarówka nie sprawdzi się.Wozidła dzielimy na przegubowe i sztywnoramowe. Opony do wozideł przegubowych muszą być niezawodne z uwagi na to, że wozidła pracują w różnych warunkach pogodowych, a teren nie może być przeszkodą w dostarczaniu ładunku na czas. Opony do wozideł sztywnoramowych muszą mieć specjalne ogumienie w celu zmniejszania uszkodzeń i eksploatacji. Dzięki temu maszyna staje się bardziej wydajna, szczególnie podczas prac w ciężkich warunkach jak kamieniołomy czy kopalnie odkrywkowe

Specjalistyczna opona pozwala na obniżenie kosztów eksploatacji, rzadszy serwis a tym samym oszczędności.

Opona samochodowa

W ofercie opony do wozideł ze specjalnie zaprojektowanymi barkami opon. Odpowiednio dostosowana mieszanka gumowa sprawia, że zostaje powiększona ochrona przed uszkodzeniami i zostaje zapewniona doskonała trakcja. Ładowarka to maszyna pracująca na bliskie odległości podczas robót ziemnych. Często przewozi materiały budowlane, odsypuje zasypane śniegiem grunty czy transportuje urobek. Ładowarki dzielimy na kołowe, mini ładowarki, ładowarki podziemne, ładowarki kompaktowe czy ładowarki teleskopowe. Oponę do ładowarek wybieramy ze względu na środowisko pracy, czy maszyna będzie pracować w średnich czy ciężkich warunkach. Opony idealnie nadają się do pracy maszyn:

 • w przewożeniu gotowych produktów
 • w betoniarniach
 • w otaczarniach
 • składy budowlane
 • ultra ciężkich warunkach ( występujące duże ryzyko przecięć- składowiska odpadów, huty)

Specyfika pracy w rolnictwie wymaga niezawodnych i wytrzymałych opon do maszyn rolniczych. Oferta jest bogata we wszystkie rozmiary i rodzaje opon. Warto odwiedzić także serwis opon, jeśli nasze maszyny je regularnie wykorzystują. Zarządzanie gospodarstwem i uprawami rolnymi wymaga korzystania z maszyn posiadających niezawodne i wytrzymałe na każde warunki, opony. Dostępne są opony rolnicze między innymi do:

 • maszyn napędowych
 • maszyn transportowych
 • kosiarek
 • kombajnów
 • przyczep
 • ciągników, traktorów

Opona rolnicza musi zapewniać wydajność, komfort pracy, bezpieczeństwo oraz moc pracy, a wszystko to przy relatywnie niskich kosztach. Wysokiej jakości opona rolnicza pozwala na oszczędności zarówno pieniędzy i czasu.

Comments are closed.