Budownictwo

Ogrodzenia przemysłowe w praktyce

14 czerwca 2013 at 14:32 By

Otoczenie prywatnego terenu jest jedną z pierwszych czynności, które wykonują nabywcy bądź osoby zarządzające daną posesją. Zapobiega to wchodzenia na teren osób trzecich, uniemożliwiając tym samym kradzież czy akty wandalizmu. Stanowi to również realną ochronę przed wypadkami, jeśli na posesji prowadzone są roboty budowlane. Osoba nieupoważniona mogłaby odnieść przykre obrażenia, wałęsając się bez nadzoru między maszynami lub przy wykopach.

W przypadku ogrodzeń wokół prywatnych posesji czynnikiem motywującym jest przede wszystkim troska o bezpieczeństwo oraz prywatność swoją i osób przebywających na tym terenie. Zagradzamy w ten sposób drogę przypadkowym osobom, ciekawskim ludziom, którzy chętnie obejrzeliby dom i otoczenie bez pytania. Utrudnia to również wdarcie się na teren złodziejom, których pokonanie solidnego ogrodzenia może zniechęcić. Przy tym wszystkim nie bez znaczenia pozostaje kwestia wyglądu – nikt nie chce odgradzać się od świata brzydkim, betonowym murem pomazanym gładzią. Co wobec tego wybrać, żeby spełniało i warunek solidności, i wyglądało atrakcyjnie?

Typowe rodzaje ogrodzeń to:
  • płoty panelowe
  • płoty systemowe
  • płoty drewniane
  • płoty siatkowe
ogrodzenia Lublin Bramtech

Dobre ogrodzenie spełnia wiele ważnych funkcji!

Płoty są oczywiście nieco lżejszą konstrukcją niż ogrodzenia na podmurowanym fundamencie. Zapewniają jednak osłonę od wścibskich spojrzeń, oddzielają skutecznie teren prywatny od ogólnodostępnych obszarów i stanowią podstawową ochronę posesji.

Niemalejącą popularnością cieszą się ogrodzenia zrobione z siatki metalowej. Jest to najczęstszy typ ogrodzenia instalowanego w Polsce, stosunkowo łatwy do wykonania, przy niskich kosztach materiałów. Płoty panelowe z kolei nie są dużo droższe – zapewniają za to znacznie skuteczniej poczucie prywatności, gdyż panel o wiele lepiej osłania przed wzrokiem obcych czy sąsiadów. Są ponadto dostępne w wielu wariantach, więc można stworzyć w łatwy sposób bardzo przyjemne dla oka ogrodzenie, korespondujące z naturą przy wykorzystaniu elementów drewnianych nawet już do 33 zł netto za m2.

Nie zawsze montaż bywa trudny, jednak jeśli nie posiadamy w tym zakresie żadnego doświadczenia warto poszukać wsparcia wśród znajomych, rodziny lub zlecić wykonanie profesjonalnej firmie, tak by uniknąć przykrych konsekwencji błędów.

Do wykonania ogrodzenia wokół posesji polecamy firmę Grodex

Comments are closed.