Technologie

Naturalny produkt do czarnej wody – czym jest?

10 sierpnia 2020 at 12:43 By

produkt do czarnej wody

Mianem czarnej wody określa się nieczystości oraz wodę, która znajduje się w instalacji sanitarnej. Jaki wpływ na czarną wodę mają naturalne preparaty? Kiedy warto się zaopatrzyć w biopreparat?

Czarna woda jest płynnym zbiorem pozostałości, które gromadzą się w instalacjach kanalizacyjnych. Jest to woda brudna, niezdatna do picia. Termin ”czarna woda” stosuje się zarówno w przypadku domowych instalacji sanitarnych, jak i toalet przenośnych. W obu rodzajach toalet występuje czarna woda, jednak pozbywanie się jej zasadniczo różni się od siebie.

Jak pozbyć się czarnej wody?

Najpierw istotne jest zdanie sobie sprawy, co tak dokładnie wchodzi w skład czarnej wody. W odróżnieniu do wody szarej – czarna woda gromadzi się w toaletach i zawiera fekalia, papier toaletowy lub chusteczki. Szara woda od czarnej różni się przede wszystkim procesem powstawania. Wodę szarą uzyskujemy podczas kąpieli, mycia naczyń lub sprzątania.

Czarna woda jest niebezpieczna dla zdrowia i otoczenia, o czym świadczy chociażby jej zawartość i przykry zapach. 

Pozbywanie się czarnej wody jest czynnością znaną dla wszystkich osób posiadających kampery, przyczepy kempingowe lub jachty. Na statkach lub w pojazdach coraz częściej znajdują się toalety przenośne, które znacznie poprawiają komfort podróży. W odróżnieniu od instalacji domowych – toalety przenośne nie są podłączone do żadnego systemu kanalizacji, przez co zbiornik, w którym gromadzi się czarna woda, należy regularnie opróżniać.

Dzięki stałemu postępowi biotechnologii, obecnie podróżowanie może być jeszcze bardziej atrakcyjne. Opróżnianie zbiornika z czarną wodą to jedna z czynności, jaką należy wykonywać regularnie, by zapewnić komfort i najwyższą higienę na jachcie, w autobusie lub w kamperze. Drugą czynnością natomiast jest stosowanie specjalistycznych, naturalnych biopreparatów do czarnej wody.

preparat do czarnej wody

Naturalny produkt do czarnej wody

Biopreparat do czarnej wody – czy jest skuteczny?

Naturalny produkt do zbiornika czarnej wody działa na 2 sposoby. Po pierwsze, stosując regularnie biopreparat dedykowany toaletom przenośnym, znacznie zmniejszamy objętość zbiornika. W zależności od marki i samego produktu, ilość czarnej wody może zmniejszyć się nawet o 55%! Tym samym, opróżnianie zbiornika może odbywać się rzadziej, bo dzięki biopreparatom zapobiegamy gromadzenia się nadmiaru materiałów organicznych. Zbiornik nie będzie się przepełniał, jeśli codziennie – zgodnie z etykietą na opakowaniu – będziemy wlewać do zbiornika toalety przenośnej odpowiednią ilość biopreparatu.

Drugą ważną funkcją naturalnych produktów do czarnej wody jest deodoryzacja. Przenośne toalety przez wiele lat cechował nieprzyjemny zapach, który było czuć nawet za drzwiami toalety.

Obecnie, biotechnologia do karawaningu i jachtingu pozwala nam zneutralizować przykry zapach nawet w gorące dni oraz przy intensywnym użytkowaniu toalety. 

Warto znać szczegółowy skład biopreparatów do czarnej wody. W większości są to produkty naturalne, bez dodatkowych chemicznych związków. W pełni bezpieczne dla środowiska, nie zawierają pestycydów, fugnicydów i chemicznych konserwantów. Stworzone dzięki wybranym szczepom bakterii, zapewniają wydajność, bezpieczeństwo podczas użytkowania i nie stwarzają zagrożenia dla środowiska.

Comments are closed.