Materiały Przemysłowe

wyroby z laminatu

Czym charakteryzują się laminaty?

       Materiały Przemysłowe      Kwiecień 3, 2017

Czym są laminaty? Laminaty to nic innego jak rodzaj kompozytów, czyli tworzyw powstałych ze złączenia co najmniej dwóch materiałów o zupełnie różnych właściwościach (zarówno fizycznych jak i chemicznych). Struktura laminatu, która składa się z wielu warstw, powoduje, że posiada on…… Czytaj więcej »

Nowoczesne sposoby mocowania

       Materiały Przemysłowe      Grudzień 14, 2015

Mocowanie jest niezbędną czynnością w przemyśle i w różnych dziedzinach budowlanych. Dzięki odpowiedniemu mocowaniu możemy budować domy, umiejscawiać okna, schody, balustrady itp. Najstarszym sposobem mocowania jest mocowanie za pomocą zaprawy, łączenie dwóch cegieł za pomocą zmieniającej konsystencję zaprawy. W taki…… Czytaj więcej »

Przemysł Glicerynowy w 2015 roku

       Materiały Przemysłowe      Luty 4, 2014

Rozwój produkcji przemysłowej chemii doprowadził do odkrycia wielu ciekawych cieczy przydatnych w przemyśle kosmetycznym. Najpowszechniejszym środkiem używanym w dużej ilości kremach bywa gliceryna. Otrzymuje się ją w efektywnych laboratoriach, które mają adekwatną aparaturę. A dodatkowo gliceryna jest niezbędna do życia…… Czytaj więcej »

Materiały Izolacyjne w przemyśle budowlanym

       Materiały Przemysłowe      Luty 12, 2013

Materiały izolacyjne to materiały wykorzystywane do uszczelniania, pokrywania i obrony przed zewnętrznym oraz wewnętrznym wpływem środowiska naturalnego, jak i również innych zjawisk. W tematyce izolacji można wyróżnić przykładowe ich odmiany: izolacja celulozowa izolacja granulowana specjalne konstrukcje izolacyjne Pełnią bardzo dużo…… Czytaj więcej »