Informacje Przemysłowe

Lokalne pozycjonowanie firmy przemysłowej

30 marca 2016 at 11:30 By

Pozycjonowanie lokalne SEO

Firmy przemysłowe często działają lokalnie oferując na przykład swoje usługi. Swoim zasięgiem najczęściej obejmują nie tylko miasto ale także region. Często jednak chcą być wypromowane na obszarze kilku okolicznych miast. W tych celach korzystają z reklamy outdoorowej, reklamy w lokalnej prasie, telewizji czy z ulotek. Istnieją jednak tańsze sposoby pokazania się szerszemu gronu odbiorców. Sposobem, któremu dzisiaj chcemy poświęcić ten artykuł jest pozycjonowanie lokalne. Na czym polega?

Pozycjonowanie lokalne jest usługą, która świadczona jest wyłącznie w internecie. Czynności, które wykonywane są przez specjalistów ds. pozycjonowania (seo) realnie wpływają na pozycje strony internetowej w wyszukiwarce. Pozycjonowanie nie jest procesem łatwym ani krótkim. Na efekty działań trzeba czekać nawet kilka miesięcy, zdarzają się również sytuacje kiedy efekty widoczne mogą być nawet w późniejszym czasie lub wcale. Dlaczego tak się dzieje?

Dobre pozycjonowanie lokalne – co trzeba zrobić?

Firma przemysłowa, która chce zaprezentować swoje usługi w interencie musi przede wszystkim przygotować swoją stronę internetową. Najlepiej jest to zrobić na domenie, której nazwa wiąże się z nazwą firmy i najzwyczajniej jest domeną świeżo zarejestrowaną, bez tzw. historii – czyli bez wykorzystywania jej w przeszłości np. przez inną firmę. Na świeżej domenie należy postawić stronę internetową, która może być oparta o jeden z popularnych – komercyjnych, bądź autorskich systemów zarządzania treścią (CMS). Witryna powinna być zbudowana nowocześnie, przejrzyście, powinna także robotom wyszukiwarki dostarczać informacji o swojej tożsamości – innymi słowy musi komunikować, że odpowiada na zapytania użytkowników. Zakładając, że firma specjalizuje się w montażu bram, powinna zawierać treści oraz słowa, które wiążą się z montażem bram – zarówno w kodzie strony jak i w samej treści.

Pozycjonowanie lokalne słowa kluczowe

Pozycjonowanie lokalne to także zamieszczanie nazw regionów lub miast, na które strona internetowa ma być pozycjonowana. Całością prac może zająć się agencja, która zajmuje się pozycjonowaniem – sprawy techniczne zlecić właśnie najlepiej takim miejscom, polecamy przyjrzeć się bliżej tej ofercie: http://lokalnepozycjonowanie.pl. Ważne jest także aby zadbać o to by strona była stale aktualizowana w nowe treści, np. na blogu firmowym. Świeży content (zawartość strony) dobrze wpływa na pozycjonowanie i szybciej przynosi stałe efekty.

Ile muszę czekać na efekty pozycjonowania lokalnego?

Czas na wypozycjonowanie strony internetowej na wybrane słowa oraz frazy kluczowe jest zróżnicowany. Jeżeli strona jest dobrze zoptymalizowana ze strony technicznej, bogata w treść, dobrze aktualizowana i odpowiednio promowana wtedy czas powinien wynosić nie więcej niż 2-3 miesiące. Jednak najwyższej pozycje 1-3 czasami można uzyskać dopiero po kilkukrotnie dłuższym czasie. W pozycjonowaniu lokalnym stosunkowo istotną rolę odgrywa linkowane strony internetowej (zamieszczanie doń odnośników) w różnych serwisach, portalach czy bazach firm o charakterze lokalnym. Dla robotów Google (automatów sprawdzających zawartość strony i czytających jej kod źródłowy) ważne jest aby strona jasno komunikowała, że dotyczy biznesu w danym obszarze.

Comments are closed.