Informacje Przemysłowe

Jak wybrać instalatora paneli fotowoltaicznych?

1 czerwca 2021 at 10:45 By

instalator paneli fotowoltaicznych

Branża związana z odnawialnymi źródłami energii w ostatnich latach rozwija się bardzo szybko i staje się coraz popularniejsza.

Jednym z rozwiązań, na które decyduje się coraz więcej osób, są instalacje fotowoltaiczne. Inwestorzy cenią sobie to rozwiązanie za możliwość całkowitego uniezależnienia się od ogólnych dostawców energii elektrycznej i tym samym zaoszczędzenie sporej ilości pieniędzy, którą trzeba by było wydać na uregulowanie rachunków za prąd.

Większa popularność instalacji fotowoltaicznych to także większa ilość firm zajmująca się świadczeniem usług w tej dziedzinie. Wybór odpowiedniego dostawcy paneli fotowoltaicznych, który zapewni wysokiej jakości produkty, profesjonalną obsługę doradczą oraz instalację może być naprawdę trudny. Na co zwrócić uwagę wybierając instalatora paneli fotowoltaicznych?

Dlaczego warto wybrać profesjonalną i sprawdzoną firmę montującą instalacje fotowoltaiczne?

Działanie instalacji fotowoltaicznej zależy od kilku czynników, ale jednymi z najważniejszych są jakość instalacji oraz to czy została ona zamontowana w dobrym miejscu i w sposób prawidłowy. Dlatego na początku najważniejsze jest stworzenie odpowiedniego projektu, który zapewni najbardziej opłacalne rozwiązanie. Umiejscowienie paneli oraz określenie ich optymalnych parametrów pozwoli stworzyć wydajną instalację, która zapewni pokrycie całego zapotrzebowania domu w energię elektryczną.

Każdy błąd firmy instalacyjnej już na poziomie projektu, może generować niepotrzebne koszty oraz obniżać efektywność paneli fotowoltaicznych. Bardzo ważne jest także to, aby firma oferowała obsługę serwisową instalacji już po jej montażu i uruchomieniu. Bez pomocy doświadczonego specjalisty nie będziemy w stanie sami określić optymalnych parametrów instalacji. Dlatego tak ważne jest korzystanie z usług sprawdzonych i doświadczonych firm, które zajmują się montażem instalacji fotowoltaicznych od długiego czasu i mają wymagane umiejętności w tym kierunku.

panele fotowoltaiczne

Jak wybrać firmę instalującą panele fotowoltaiczne?

Przed wyborem należy zasięgnąć informacji, jakie firmy działają w naszym regionie oraz jakie usługi świadczą. Profesjonalna firma instalująca panele fotowoltaiczne powinna mieć pracowników, którzy posiadają wymagane kwalifikacje i uprawnienie do wykonywania tego typu prac. Bardzo ważne jest również doświadczenie pracowników, którzy projektują oraz montują instalacje fotowoltaiczne.

Tylko doświadczeni profesjonaliści będą w stanie prawidłowo oszacować zapotrzebowanie naszego domu na energię i dobrać odpowiednie elementy instalacji, które zapewnią całkowite pokrycie zapotrzebowania. Prawidłowo wykonany projekt, musi uwzględniać także różnego rodzaju przeszkody naturalne, które mogą wpływać na wydajność instalacji.

Zespół specjalistów zajmujący się montażem instalacji fotowoltaicznych powinien posiadać takie uprawnienia jak: certyfikat z Urzędu Dozoru Technicznego w zakresie instalowania urządzeń fotowoltaicznych i uprawnienia do wykonywania projektów oraz instalowania urządzeń elektrycznych.

Firma powinna także posiadać potwierdzoną liczbę zrealizowanych z sukcesem inwestycji fotowoltaicznych, odpowiednio długi czas działania na rynku, zespół składający się ze specjalistów w obszarze:

  • doradztwa,
  • projektowania,
  • montażu,
  • dobrej opinii i renomy wśród klientów.

Opinie można sprawdzić na różnych stronach i forach internetowych, ale równie dobrym rozwiązaniem jest zapytanie o zdanie znajomych, którzy korzystali z usług tych firm.

Podsumowując, profesjonalna firma instalująca panele fotowoltaiczne powinna zapewniać kompleksową usługę, w skład której wchodzi doradztwo, projektowanie instalacji oraz profesjonalny montaż, a także obsługa serwisowa już po instalacji i uruchomieniu fotowoltaiki. Zdarza się, że firmy zajmujące się fotowoltaiką sprzedają jedynie elementy instalacji i nie świadczą usług związanych z montażem, dlatego należy zwrócić na to uwagę. Fotowoltaika w Lubinie również cieszy się sporą popularnością, dlatego warto zainteresować się firmami działającymi w tamtym regionie.

Comments are closed.