Informacje Przemysłowe

Jak szybko i sprawnie zakleić karton?

17 października 2022 at 15:27 By

Pakowanie to dość prosty proces, który może jednak zająć sporo czasu w sytuacji, gdy ilość towarów przeznaczonych do zapakowania będzie duża, a sam proces ich pakowania nie zostanie odpowiednio zoptymalizowany. Z tego też względu tak ważne jest, aby proces pakowania był realizowany w optymalny sposób, w czym mogą pomóc różnego rodzaju udogodnienia. Sama czynność pakowania składa się bowiem z wielu mniejszych czynności takich jak przygotowanie towaru, opakowania, zaklejenie paczki przy pomocy taśmy, jej oznakowanie i wiele więcej. Każda z tych czynności jest niezbędna i jednocześnie zajmuje pewną ilość czasu. Z tego względu warto zadbać o to, aby każda z nich była realizowana w optymalny sposób, co przełoży się bezpośrednio na skrócenie czasu potrzebnego na pakowanie paczek oraz redukcję kosztów z tym związanych. Warto więc wiedzieć, jakie są sposoby na usprawnienie procesu pakowania oraz jaką rolę pełnia w tej kwestii dyspensery do taśmy

W jaki sposób można usprawnić proces zaklejania kartonów?

Pakowanie to newralgiczny proces w każdym magazynie czy też firmie, która świadczy pewnego rodzaju usługi transportowe, magazynowe czy też wysyłkowe. Efektywne pakowanie jest więc bardzo ważnym elementem całej logistyki i z tego względu warto wiedzieć, w jaki sposób można usprawnić ten proces.

Podstawową kwestią jest oczywiście przygotowanie odpowiedniego stanowiska pracy dla osób zajmujących się pakowaniem. Ergonomiczne stanowisko pracy będzie bezpośrednio przekładało się na wydajność pracowników, co znacząco przyspieszy cały proces i tym samym zredukuje koszty z tym związane. Ponadto optymalne miejsce pracy wpłynie pozytywnie na zdrowie pracowników, a także zminimalizuje ich zmęczenie podczas wykonywania obowiązków zawodowych.

Kolejną ważną sprawą jest również to jakie opakowania i materiały wykorzystujemy podczas procesu pakowania. Wytrzymałe i sprawdzone produkty z pewnością znacząco przyspieszą i usprawnią cały ten proces, a także wpłyną pozytywnie na bezpieczeństwo towaru podczas jego magazynowania czy też transportu. Istotne jest również to, w jaki sposób użytkujemy taśmę do pakowania, ponieważ w tym celu najlepiej spisują się specjalne dyspensery do taśmy, które znacząco ułatwiają i usprawniają pracę podczas pakowania.

Czym są dyspensery do taśmy?

Taśma klejąca to niezbędny element wyposażenia każdego stanowiska, na którym odbywa się proces pakowania różnego rodzaju towarów. Produkt ten pozwala zabezpieczyć spakowany towar i uszczelnić jego opakowanie. Dyspenser to niewielkie narzędzie, które znacząco ułatwia korzystanie z taśmy. Taśmę umieszczamy w dyspenserze, który wyposażony jest w specjalne ząbki służące do odcinania taśmy. Dzięki temu możemy w bardzo szybki i sprawny sposób zaklejać wszelkiego rodzaju kartony i inne opakowania, w dużej ilości, nie musząc jednocześnie szukać zakończenia taśmy i nożyczek lub noża do jej przecięcia. Za wszystkie te czynności, czyli rozwijanie, klejenie i odcinanie taśmy odpowiada dyspenser

Rodzaje dyspenserów do taśmy

Dyspensery do taśmy mogą występować w kilku różnych rodzajach. Pierwszy z nich to dyspensery ręczne, które są bardzo popularne w większości miejsc. Są to niewielkie narzędzia, które można wziąć do ręki i w bardzo swobodny sposób z nich korzystać. Innym rodzajem dyspenserów są urządzenie w wersji stołowej, czyli dyspensery stacjonarne, które w sposób manualny, półautomatyczny lub w pełni automatyczny wydają taką ilość taśmy, jaka jest nam potrzebna. Tego typu dyspensery stołowe mają często wiele dodatkowych funkcji takich jak np. zwilżanie taśmy, w przypadku taśm z klejem wodnym, który do aktywacji potrzebuje zwilżenia przed użyciem. 

Gdzie stosuje się dyspensery do taśmy i dlaczego warto z nich korzystać?

Dyspensery do taśmy stosuje się wszędzie tam, gdzie realizowany jest proces pakowania różnego rodzaju produktów lub gdzie wykorzystuje się taśmę w innym celu. Mogą to być więc różnego rodzaju magazyny, punkty wysyłkowe, firmy produkcyjne, transportowe, poczta, firmy kurierskie itd. Warto korzystać z dyspenserów do taśmy, ponieważ znacząco ułatwiają i przyspieszają one pracę, co jest kluczowe dla zwiększenia wydajności działania firmy, a także dla redukcji kosztów związanych z procesem pakowania towarów.

Comments are closed.