Recykling i odpady

Inwestycje w pojemniki na psie odchody

4 czerwca 2020 at 10:22 By

pies

Sprzątanie to syzyfowa praca. Każdy zdaje sobie sprawę z tego obowiązku – jedni lepiej dbają o czystość swojego otoczenia, inni gorzej. Warto jednak zadbać o przestrzeń wspólną, korzystając z koszy na psie odchody.

Jak działają pojemniki na psie kupy?

Na ile ludzie zdają sobie sprawę z tego do czego służą pojemniki na psie odchody? Oczywistym jest, że nie służą one do ozdoby. Społeczeństwo nie jest jednak uświadamiane o konieczności sprzątania po czworonogu. Dlaczego tak niewielu właścicieli wrzuca nieczystości swojego zwierzęcia do pojemnika na psie kupy, czyli dokładnie tam, gdzie jest ich miejsce? Wielu z nich uważa, że sprzątanie po psie można ograniczyć do własnego podwórka. Dom, ogród i na tym koniec.

Miasta i gminy powinny zadbać o to, aby w miejscach takich jak parki czy osiedla, stały odpowiednie kosze na psie odchody – wraz z dystrybutorem woreczków. Dobrze jednak, aby każdy nosił w sobie świadomość obowiązku dbania o świat i ponosił odpowiedzialność za naturalne otoczenie. Zakup woreczków na rok to koszt rzędu zaledwie kilkudziesięciu złotych.

W domu sprzątamy regularnie, ponieważ mamy świadomość pojawiającego się wszędzie kurzu, brudu, a co za tym idzie – całego mnóstwa zarazków. W ten sam sposób powinno się podchodzić do trawników i chodników, bo przecież nikomu nie jest miło, gdy notorycznie trzeba uważać, by nie wdepnąć w ekskrementy psa. Widok takich miejsc mówi sam za siebie.

Korzystaj z koszy na psie odchody i bądź świadomym właścicielem

pojemniki na psie odchodyW większości jesteśmy świadomi tego, że dużo lepiej i zdrowiej żyje się w czystym otoczeniu -warto zacząć korzystać także z pojemników na psie odchody. Czystość pomaga zachować radość życia. Gdy nadchodzi wiosna, ludzie coraz częściej będą wychodzić na spacery. Warto zatem zrobić coś z otaczającym światem, by każde wyjście z domu było jak najlepszym przeżyciem.

Obok względów estetycznych nie można nie wspomnieć o zagrożeniu, jakie niosą ze sobą psie kupy. Jest to siedlisko najróżniejszych bakterii i pasożytów (szczególnie, gdy pies nie jest systematycznie odrobaczany). Przez takie leżące na trawniku odchody, które powinny znaleźć się w specjalnym pojemniku na psie kupy, wszystkie żyjątka przenikają z niej do ziemi. Warto o tym pomyśleć zawczasu i gdy jest taka potrzeba – schylić się i wyrzucić w odpowiednie miejsce pozostałość po swoim psie.

Comments are closed.