Technologie

Ekologiczna obsługa zbiorników – co to znaczy?

9 czerwca 2020 at 09:53 By

Ekologiczna obsługa zbiorników

Zbiorniki, które wymagają specjalistycznej obsługi i preparatów, to przenośne toalety turystyczne oraz zbiorniki na szarą i czarną wodę.

Samo pojęcie ‚obsługa zbiorników’ odnosi się do procesów, jakie zachodzą poprzez zaaplikowanie specjalnego preparatu do instalacji sanitarnej. Zbiorniki przenośne lub/i te, które znajdują się w pojazdach, działają inaczej niż nasze domowe instalacje sanitarne.

Naturalny produkt do szarej wody

Szarą wodą nazywamy wszystkie nieczystości, które spływają rurami do kanalizacji i które powstają podczas mycia rąk, kąpieli i mycia naczyń. Szara woda jest zanieczyszczona, jednak warto również znać pojęcie czarnej wody. Czarna woda znajduje się w instalacji sanitarnej w toalecie lub z zbiorniku przenośnym w pojeździe. Biorąc pod uwagę warunki i ograniczenia jakie dotyczą wszystkich podróżujących, na każdym jachcie, statku, w samolocie, w kamperze czy przyczepie kempingowej musi się znaleźć preparat do szarej i czarnej wody.

Naturalny preparat do szarej i czarnej wody ma za zadanie niwelować przykry zapach wody, zwłaszcza w toalecie. Każdy pojazd, którym podróżujemy, musi posiadać toaletę przenośną.

Osobne pomieszczenie, w którym znajduje się toaleta i kran, przekładają się na komfort, wygodę i higienę podróżujących. 

płyny do toalet na jachcie

Po co nam preparat do toalety przenośnej?

Naturalny biopreparat do instalacji sanitarnych lub/i do czarnej i szarej wody, to produkt, który zyskuje coraz większą popularność. Jachty, samoloty oraz kampery i inne, nie mogą posiadać normalnej toalety z wiadomych względów. Montując toaletę przenośną, zapewniamy komfort wszystkim użytkownikom pojazdu. Jednak oprócz wygody, jaką zapewnia łazienka na jachcie czy w kamperze, należy zadbać o to, by mimo odmiennych warunków, zachować higienę. W tym celu, właścicele pojazdów z toaletą przenośną zaopartują się w biopreparaty do deodoryzacji szarej i czarnej wody.

Ekologiczna obsługa zbiorników to proces, podczas którego naturalny produkt wlewany jest bezpośrednio do instalacji. Jego naturalny skład przyspiesza procesy rozkładu, dzięki czemu zawartość zbiornika na nieczystości jest zredukowany o połowę. Dodatkowo, preparaty takie są stosowane w celu deodoryzacji. Dzięki nim, w toalecie i w pobliżu nie unosi się przykry zapach.

Wysokiej jakości biopreparaty do szarej i czarnej wody rozpuszczają przede wszystkim materiały organiczne oraz papier. Dzięki temu, zbiorniki nie przepełniają się, a nieprzyjemny zapach jest maksymalnie ograniczony. Stosując odpowiednie preparaty, dbamy o środowisko, ponieważ zawartość zbiorników nie musi być wylewana. Produkty do toalet przenośnych posiadają w pełni naturalny skład. Ekologiczna obsługa zbiorników jest możliwa dzięki temu, że preparaty zawierają w składzie jedynie wybrane szczepy bakterii, które wykazują działanie przyspieszające proces rozkładu.

płyn do wc kamper

Biotechnologia do karawaningu i jachtingu

W dzisiejszych czasach, stale zwiększa się liczba osób podróżujących. Obecnie możliwe jest dojechanie kamperem praktycznie w każde miejsce na świecie, a taka podróż jest jednocześnie przygodą i oszczędnością. Przystosowane do potrzeb kampery pełnią funkcję pojazdu i mieszkania. Wazne jest więc, by zapewnić sobie i użytkownikom pojazdu jak najlepsze standardy higieny. Preparaty do szarej i czarnej wody sprawdzają się na każdej trasie, niezależnie od odległości, jaką chcemy pokonać. Karawaning i jachting stają się popularne nie tylko ze względu na chęć zwiedzania świata ”po swojemu”, ale i na wygodę.

Pojazd może w pełni zastąpić nam hotel – miejsce do spania, minikuchnia i łazienka, to absolutnie podstawowe pomieszczenia, jakie posiadają jachty i kampery. Dzięki rozwiniętej biotechnologii, każda osoba podróżująca ma możliwość zapewnić sobie wygodne i komfortowe warunki na każdym odcinku podróży.

Comments are closed.