Czy warto importować z Chin?
1 kwietnia 2016 at 11:42 By Redakcja
Jeśli firma głęboko jest zakorzeniona na azjatyckim rynku i od lat współpracuje ze stałą i sprawdzoną firmą spedycyjną to dzięki temu import z Chin jest zdecydowanie łatwiejszym procesem. Dzięki temu, oferta takich specjalistów jest kompleksowa, a fakt zrealizowania setek ton wspólnych ładunków, daje im przepustkę do najlepszych rynkowych cen, które oferowana polskim przedsiębiorcom w imporcie daje prawdziwą satysfakcję z rozpoczęcia inwestowania dzięki na rynku chińskim.
Najpopularniejszymi formami transportu, które realizowane są w dostawach na warunkach FOB (ang. Free On Board) – kiedy fabryka dostarcza towar do portu wraz z opłatami lub EXW (ExWorks), kiedy nasza spedycja podejmuje towar bezpośrednio z fabryki.
W zależności od typu towaru, jego wagi/ objętości, ceny oraz oczekiwanego terminu realizacji, wybiera się jedną z trzech poniższych opcji transportu z Państwa Środka:
Transport morski całokontenerowy
Najpopularniejszy i najtańszy sposób przesyłu towaru z chińskich fabryk. Prosta i szybka procedura załadunku oraz rozładunku w porcie docelowym. Możliwość wprowadzania towaru do Unii na terenie Polski (Gdynia) lub Niemiec (Hamburg). Dwa rozmiary – 20ft/ 11T lub 40ft/23T.
Transport morski drobnicowy
Polega na łączeniu mniejszych przesyłek od większej liczby dostawców, przeznaczony do większej liczby odbiorców w porcie docelowym. Dłuższa procedura załadunku i rozładunku niż w przypadku transportu całokontenerowego. Możliwość wprowadzania towaru do Unii na terenie Polski (Gdynia) lub Niemiec (Hamburg). Dwa rozmiary – 20ft/ 11T lub 40ft/23T.
Transport lotniczy
Najdroższa, ale za razem najszybsza forma transportu towaru z Chin, umożliwiająca skrócenie procedury przesyłu do kilku dni. Dzięki takim rozwiązaniom import z Chin staje się kuszący także dla mniejszych przedsiębiorców, którzy dokładnie muszą przeliczać wszystkie koszta. Optymalny dla przesyłek z zakresu 50-300kg oraz towarów o niewielkich gabarytach i wysokiej wartości jednostkowej. Nie wszystkie towary mogą zostać przetransportowane w ten sposób. W samolocie oprócz wagi liczy się również objętość. Często stosuje się przelicznik masy objętościowej 1CBM=167kg. Możliwość wprowadzania towaru do Unii na terenie Polski (Warszawa) lub Niemiec (Frankfurt)
Istnieje również możliwość dokonania przekazu celnego, wówczas Klient może dokonać odprawy celnej w dowolnie wybranym przez siebie miejscu na terenie UE.
Pamiętajmy, że współpraca z polskimi spedytorami zapewniającymi pomoc na każdym etapie sprowadzania towarów z Chin daje nam pewność, że wszystkie kroki zostaną załatwione prawidłowo. Polscy przedsiębiorcy coraz chętniej sprowadzają z zagranicy części do maszyn, kompletne układy mechaniczne czy pojedyncze elementy maszyn lub elementów do budowy na przykład hal przemysłowych. Chińska gospodarka rozwija się najszybciej na świecie i każdego roku coraz więcej polskich przedsiębiorców chce współpracować z Chinami i wykorzystywać import z Chin aby wzmocnić swoją pozycję – tutaj w kraju.
Comments are closed.