BHP w przemyśle

Czy działalność świadcząca usługi BHP to dobry pomysł?

19 lipca 2016 at 15:37 By

Z uwagi na to, że gospodarcza działalność polega na świadczeniu usług z zakresu BHP nie jest tak naprawdę działalnością regulowaną w rozumieniu przepisów znanej nam ustawy o swobodzie gospodarczej działalności. Dzięki temu nie musimy bowiem spełniać żadnych szczególnych warunków właśnie do tego by takową działalność gospodarczą prowadzić. W zasadzie to sama procedura otwarcia swojej własnej firmy można powiedzieć, że jest banalnie prosta.

Produkty BHP dla przemysłu i nie tylko

Należy bowiem tylko wybrać dokładnie formę prowadzenia gospodarczej działalności, a następnie pozostaje nam złożyć konkretny już wniosek o wpis do prowadzonej przez Ministra Gospodarki Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej czy też z prośbą o wpis do rejestru przedsiębiorców, który znajduje się w Krajowym Rejestrze Sądowym. Wniosek ten naturalnie możemy złożyć osobiście bądź też możemy to zrobić łatwiejszą drogą jaką jest Internet. W zasadzie to już od podjęcia i złożenia samego wniosku możemy rozpocząć działalność własną. Jednak musimy oczywiście pamiętać między innymi o tym, że mamy tylko siedem dni od dnia rozpoczęcia swojej gospodarczej działalności by dokonać obowiązkowego zgłoszenia w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Bardzo istotny jest także obowiązek jaki na nas ciąży i mówiący nam o dopełnieniu wszelkich formalności. Mam tutaj na myśli wszelkie formalności we właściwym Urzędzie Skarbowym. Jak z pewnością zauważyliśmy to przebrnięcie przez samą procedurę utworzenia przez nas firmy, która specjalizuje się w branży bezpieczeństwa i higieny pracy nie jest naprawdę szczególnie skomplikowana. Oprócz tego w zasadzie każda osoba, która podejmuje w pewnym sensie samozatrudnienia może także liczyć na pewne wsparcie finansowe ze środków Unii Europejskiej.

gabi

Takowe wsparcie jest oczywiście na bardzo przyzwoitym poziomie. Na pewno starczy nam w zupełności na zakupie niezbędnego nam wyposażenia. Gdy mamy zamiar prowadzić sklep z artykułami wspierającymi bezpieczeństwo i higienę pracy to musimy mieć na względzie, że naprawdę konieczna będzie współpraca z odpowiednią hurtownią. Powinna to oczywiście być hurtownia BHP. Zdecydowanie jeśli chodzi o mnogość hurtowni BHP to jest ich całe mnóstwo. My jako przedsiębiorcy i kierownicy swojego biznesu powinniśmy zadbać o to by jeszcze przed rozpoczęciem swojej działalności gospodarczej zrobić sobie w pewnym stopniu research jeśli chodzi o same hurtownie BHP. Wiadomo, że gdy chcemy na poważnie prowadzić naszą działalność gospodarczą to powinniśmy zadbać przede wszystkim o jakość sprzedawanych przez nas produktów. Dopiero w drugiej kolejności powinniśmy wziąć pod uwagę cenę produktów. Wiadomo, że zależy nam na tym, by do naszego sklepu sprowadzać produkty, za które zapłacimy jak najmniej. Jednak warto przy okazji wspomnieć, że powinny to być przedmioty o naprawdę dobrej jakości. Jest to naprawdę konieczne. Jakość powinna być brana pod uwagę już w pierwszej kolejności, a dopiero potem cena.

Comments are closed.