Maszyny i urządzenia

5 najlepszych marek ciągników rolnych

8 kwietnia 2020 at 12:00 By

Ciągniki spełniają w pracach rolnych wiele zadań i dzięki możliwości rozszerzania ich o dodatkowe elementy, ciągniki są zdecydowanie najbardziej uniwersalnym sprzętem rolniczym. Wybór właściwej marki ciągników może jednak przesądzić o sprawności i funkcjonalności sprzętu. Jakie ciągniki rolne warto wybrać? Które marki cieszą się najlepszą opinią w Polsce i na świecie?

1. Ciągniki Deutz Fahr

Niemiecka marka Deutz-Fahr rozpoczęła swoją działalność dzięki Nicolausowi Augustowi Otto, który w 1864 roku stworzył fabrykę silników, później przekształconą w markę specjalizującą się w produkcji niezawodnych, wytrzymałych i ekologicznych ciągników do wszelkiego użytku. To właśnie Nicolaus Otto stworzył i opatentował czterosuwowy silnik spalinowy, który przyczynił się do szybkiego rozwoju i innowacyjnych projektów modeli ciągników rolniczych oraz kombajnów zbożowych. Marka Deutz Fahr od zawsze stawiała na nowoczesność i wykraczanie poza swoje czasy. Tradycję tą praktykuje po dziś dzień.

W ofercie DEUTZ-FAHR można znaleźć wiele serii nowoczesnych, ekologicznych ciągników z zakresem mocy od 35 do nawet 340KM. Ciągniki działają w oparciu o napęd Powershift, RCshift lub TTV i w każdej serii pojawiają się w różnych wariantach, tak by użytkownik miał szansę idealnego dopasowania ciągnika do swoich potrzeb.

Deutz-Fahr przygotowuje zarówno ciągniki rolnicze, jak i ciągniki sadownicze i kombajny zbożowe. Najlepsze i najpopularniejsze modele w ofercie marki to m.in. Seria 9, Seria 7, 9340 TTV Warrior, Seria 5G, oraz Agroplus.

2. Czeskie ciągniki Zetor

Rozpoznawalne na całym świecie ciągniki Zetor pochodzą od czeskiego producenta będącego członkiem słowackiego HTC Investments. Marka Zetor już od początku swojego istnienia stawiała na innowacje, wprowadzając na rynek m.in. jedne z pierwszych systemów hydraulicznych w ciągnikach rolniczych. Zetor zaprezentował także pierwszą, w pełni zintegrowaną kabinę bezpieczną zawieszoną na silentblockach. Z takich rozwiązań korzystają dziś największe marki, ale to właśnie dzięki czeskiemu przedsiębiorstwu są w stanie zagwarantować rolnikom tak komfortowe warunki pracy.

Ciągniki Zetor wyróżnia przede wszystkim solidność wykonania. Marka nie pozostawia miejsca na półśrodki i choć początkowo proponowała stosunkowo proste projekty, zawsze gwarantowała niezawodność i pełną funkcjonalność. Wśród modeli ciągników, które zyskały rozpoznawalność na arenie międzynarodowej i są często wymieniane w gronie najlepszych ciągników rolniczych na ryku wymienić można przede wszystkim Zetor Compax, Zetor Utilix, Zetor Hortus, Zetor Major, Zetor Proxima, oraz Zetor Forterra.

3. Uprawa gleby z ciągnikami Amazone

Kolejny niemiecki producent na liście najlepszych marek ciągników rolnych to Amazone – producent, który w swoich działaniach stawia przede wszystkim na nowoczesne techniki rolnicze z zachowaniem wysokich standardów jakości i sprawności sprzętu. Marka specjalizuje się przede wszystkim w produkcji maszyn rolnych i komunalnych, skupiając się na oszczędnych technikach uprawy gleby, siewu, nawożenia i ochrony roślin. Wśród maszyn dostępnych w ofercie marki można znaleźć m.in. rozsiewacze nawozów, siewniki, kultywatory i brony wirnikowe czy opryskiwacze do ochrony roślin, wykorzystywane także na terenach zielonych, w parkach czy przez służby drogowe zimą.

4. Ciągniki Merlo

Włoska grupa przemysłowa Merlo, wypuszczająca pod swoim szyldem maszyny rolnicze Merlo oraz TreEmme jest jednym z wiodących producentów sprzętu rolniczego w Europie i marką rozpoznawalną za wydajność i sprawność swoich maszyn. Merlo specjalizuje się w szczególności w ciągnikach z wysięgnikami THL oraz maszynami typu Multifarmer z rozbudowaną funkcjonalnością doskonałą do wykonywania rozległych prac polowych. Oprócz maszyn rolniczych, w ofercie Merlo można spotkać ładowarki i maszyny ciągnikowe niezbędne do wykonywania prac w budownictwie i warunkach przemysłowych.

5. Sprzęty rolnicze Pronar

Na liście najlepszych marek ciągników rolnych zabraknąć nie mogło przedstawiciela rynku polskiego. Marka Pronar założona w 1988 roku nie jest najstarszym z producentów ciągników i maszyn rolnych, ale w swojej historii zdążyła zbudować wokół siebie zaufanie i szacunek wielu klientów. Pronar specjalizuje się w produkcji maszyn i urządzeń dla rolnictwa, a także dla usług komunalnych i branży transportowej, stawiając przede wszystkim na rozwiązania gwarantujące wysoką sprawność i trwałość urządzeń.

O międzynarodowym zaufaniu do ciągników marki Pronar świadczą liczne kraje na liście sprzedażowej marki. Maszyny rolnicze polskiego producenta pracują nie tylko w całej Unii Europejskiej, ale też w Afryce, obydwu Amerykach czy w Nowej Zelandii.

Comments are closed.